משלוחים חינם לכל הארץ מעל 199 ש"ח
עד 4 ימי עסקים
גור כלבים חדש בבית

גור כלבים חדש בבית- כל מה שרציתם לדעת

מזל טוב! החלטתם שאתם מעוניינים בגור כלבים חדש בבית? במאמר זה נעסוק בכל מה שצריך לדעת בטיפול בגור כלבים חדש.

אז יש, החלטתם שאתם רוצים גור כלבים חדש בבית, מה קודם כל חשוב  לדעת? בראש ובראשונה חשוב ללמוד כיצד לטפל בהם. גורים אינם נולדים כשהם יודעים את כללי ההתנהגות בבית או מה אפשר ללעוס ומה לא. הם גם צריכים קצת זמן להסתגל לסביבה החדשה שלהם. לכן מאוד חשוב להבין כיצד להנחות ולאלף את גור הכלבים עוד בעודו גור כלבים קטן. ולדעת ללמוד את הגור להיות בטוח לסביבה שלו ולאורח החיים בו הוא גודל.

הדבר הראשון שעליך לעשות כשאתם מביאים הביתה את הגור הכלבים שלכם הוא להקים להם מקום בטוח בבית. ודא שיש להם מיטה לכלב משלהם, צעצועים לכלב, קערות אוכל ומים וכמובן רצועה לטיולים בחוץ.

השלב הבא הוא להכיר להם את את סביבתם החדשה על ידי טיול בחצר הבית או בשכונת מגוריכם.

כמו תינוק שמגיח אל העולם גור הכלבים שלכם זקוק לתשומת לב רבה חום ואהבה ע”י בעליו. הרי שמאותו יום אשר אימצתם את הגור למשפחתכם אתם משמשים כאימא והאבא שלו. יש לדאוג להאכיל את גור הכלבים פעמיים/שלוש ביום, לדאוג שתמיד יש לו מים בקערה, לדאוג לסרק את הפרווה שלו לפחות פעמיים בשבוע ולגזוז לו ציפורניים כל תקופה.

דאגו לסביבה בטוחה לגור הכלבים שלך

ממש כמו תינוק חדש בבית ישנם פריטים יומיומיים מסוימים אשר יש לדאוג להסיר אותם ולהרחיק מהישג ידם למטרת ביטחונם של גור כלבים חדש בבית שלכם. כמו תינוקות וילדים קטנים. גם גורים הם סקרנים מטבעם, ויחקרו את הטריטוריה החדשה שלהם ואתם תתכנו לזה. 

כדי ליצור מרחב בטוח,  חשוב לייעד או לגדר חלק אחד של הבית. שיהפוך לשטח החדש של הגור שלך בחודשים הראשונים שלהם בבית. לאחר מכן וודא שהפריטים הבאים נמצאים הרחק מהישג ידם של מהגור החדש שלך:

  • פריטי חשמל וחבלים
  • כימיקלים ורעלים
  • צמחים
  • שטיחים
  • שבירים
  • דִברֵי עֵרֶך
  • אַשׁפָּה

בנוסף הקפד לטאטא או לשאוב את האזור לעתים קרובות כדי להסיר כל סכנות קטנות. ולשמור על האזור נקי ומסודר כדי שהגור שלך יוכל ליהנות בבטחה מהסביבה החדשה שלו.

ריכשו את הציוד הנדרש לטיפול בגור הכלבים שלכם מראש

לאחר מכן, הקפד להצטייד בציוד החשוב ביותר לטיפול בגורים. הכנו לכם רשימת קצרה כדי להקל על התהליך:

נסה לספק צעצועים לגור שלך כדי לעזור לו להעסיק את עצמו וגם לעזור לו להרגיש יותר בבית. דאג שיהיה מגוון דברים לשחק איתם זה יגרום לו להרגיש מטופל ואהוב, נוח ושמח לגבי הסביבה החדשה שלו.

דאגו לתזונה בריאה ופעילות גופנית לגור הכלבים שלכם

עצה חשובה מאוד היא לדאוג ולמצוא את סוג המזון הטוב ביותר עבור גור הכלבים שלכם. אנו ממליצים על מזון לכלבים עשיר בחלבון ומזין המתאים לגידול גורים. מזון לגורים זה המזון שהגור זקוק לו. ודא כי הגור שלך יקבל את כל החומרים המזינים הדרושים לו וגם שייהנה מאכילת המזון. אתה יכול לבחור מתוך מגוון רחב של אפשרויות, תוכל לקרוא עוד על סוגי מזון לכלבים במאמר הבא:

מותגי מזון לכלבים – כל מה שרציתם לדעת

בדרך כלל לגור כלבים חדש בבית תהיה הרבה אנרגיה, ואתה יכול לעזור לו להשתמש בו בצורה הטובה ביותר.

עם זאת יש לזכור כי גורים זקוקים להרבה פחות פעילות גופנית מאשר כלבים בוגרים.

תנו לגור שלכם לשחק, ללכת, לרוץ ולחקור בחוץ באזור מוגבל ובטוח לפחות פעם אחת ביום. 

כדי לחשוב את זמן המשחק של גור הכלבים שלכם מומלץ לתת לו 5 דקות ביום לפי גיל הכלב בחודשים.

לדוגמא: אם הגור שלכם בן 5 חודשים  5X דקות ביום – זמן המשחק המומלץ הוא 25 דקות ביום. 

דאג לשינת הגור שלך

בעת ההחלטה היכן גורכם ישן, אנו ממליצים לבצע את הפעולות הבאות:

  • ודא שיש לך מקום ייעודי לגור לישון בו, כולל מיטת כלב או ארגז נוח לישון בו.
  • הנח את המיטה באזור שבו אנשים אחרים נמצאים בקרבת מקום, כך שהגור שלך לא ירגיש בודד.
  • אל תתנו לגור החדש לישון במיטה שלכם, מכיוון שזה יכול ליצור הרגל שינה לא רצוי בטווח הארוך.

והכי חשוב, נסו להיות עקביים באכיפת מדיניות השינה. כך שכולם יוכלו לישון טוב בלילה, כולל הגור הגדל שלכם.

אילוף הגור שלכם

הקפד להתחיל לאלף את הגור החדש שלך מיד. בגילם הצעיר הם צריכים ללמוד את החוקים ויוכלו לתפוס אותם במהירות תוך מאמץ טוב ועקבי. יש מבחר של אביזרי אילוף לפי הצורך שלכם. אל תתנו לבן משפחה החדש שלכם לברוח מהחוקים של הבית רק בגלל שהוא גור זעיר, חמוד וקטן.

בנוסף, אילוף גור הכלבים יסייע ביצירת קשר חזק יותר בינך לבין הגור שלך. לימוד הגור שלך לציית לפקודות כגון לשבת, להישאר למטה ולבוא , יעזור לגור הכלבים שלך להישאר תמיד באזור סביבה בטוח ומוכר. 

לסיכום

גור כלבים חדש בבית זקוק להרבה חום ואהבה, מנוחה ושינה, וכמובן אוכל טוב לכלב ומזין ואז … עוד אהבה! לעבור לבית חדש, לעזוב את אמו ואחיו היא חוויה קשה ומתלתלת מאוד עבור גור כלבים קטן. לכן, נסו להקל עליו כמה שיותר. תן לו זמן אתך ועם משפחתך, ותן לו את ההרגשה שהוא בטוח בביתו החדש.

במהלך השבועות והחודשים הראשונים בחייו של גור הכלבים שלכם, כדאי חשוב להציג בפניו מגוון מראות, צלילים, אנשים וחוויות.  תנו לו לפגוש אנשים נוספים וילדים ולתת לו להתקרב אליהם בזמן שלו.

גור  כלבים חברתי יוכל להתמודד עם כל הסיטואציות שהוא צפוי להיתקל בחייו המאוחרים יותר מאשר כלב בוגר ביישן או מפוחד.

המאמר נכתב ע”י צוות דוגיפט והוא בגדר המלצה בלבד, יש להתייעץ עם וטרינר לפני כל יישום המלצה.

עגלת קניות
×
דילוג לתוכן